Manufacturer of a wide range of products which include universal furniture, garden & balcony table with 4 chairs.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Material | Rattan |
| Color | Brown |
| Frame Material | Iron |
| Usage Application | Outdoor, Cafe & Restaurant, Commercial |
| Brand | Universal Furniture |
| Warranty | 1 Year |
| Chair Dimensions | 78.74 x 73.66 x 78.74 cm (W x H x D) |
| Table Weight | 5 kg |
| Chair Weight | 4 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Delightful 5 piece set includes a beautiful table with 4 chairs. This simple and sleek table and chair provides a comfortable seating option in your garden, living room or balcony.
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India