Our range of products include uf outdoor chairs and table set of 4 garden coffee table and chairs for balcony terrace living room.
₹ 7500 / Set Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Product Type | Table & Chair Set |
| Frame Material | Wicker & Metal |
| Suitable For | Indoor, Poolside, Indoor & Outdoor, Resort, Garden, Patio, Cafe, Outdoor, Terrace, Balcony |
| Set Of Chairs | 4 |
| Usage/Application | Garden |
| Table Shape | Round |
| Table Top Material | Glass |
| Cushion Included | No |
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Black |
| Table Top | Glass |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 6 kg |
| Foldable | No |
| Shape | Round |
| Item Weight | 30 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Table Height | 65 cm |
| Chair Height | 70 cm |
| Table Width | 55 cm |
| Chair Width | 50 cm |
| Table Depth | 50 cm |
| Chair Depth | 55 cm |
| Material | Rattan |
Minimum order quantity: 1 Set
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India