We are a leading Manufacturer of universal furniture patio wicker set 4 pieces outdoor pe rattan conversation couch sectional from Jaipur, India.
₹ 30999 / Set Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Product Type | Sofa Set |
| Suitable For | Hotel Lobby, Patio, Poolside, Cafe, Indoor & Outdoor, Garden, Resort, Balcony |
| Usage/Application | Hotel |
| Cushion Included | Yes |
| Backrest Style | Medium Back |
| Color | Black |
| Material | Mild Steel |
| Size | 71D x 78W x 71H Centimeters |
| Brand | Universal Furniture |
| Portable | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Rectangular |
| Item Weight | 40 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 71 cm |
| Width | 55 cm |
| Depth | 60 cm |
| Frame Material | Rattan & Metal |
Universal furniture presents A Delightful 2 piece Sofa chairs set. This simple and sleek sofa chairs provides a comfortable seating option in your garden, living room or balcony. It is made up of rattan material.
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India