Manufacturer of a wide range of products which include universal furniture handmade ceiling lighting lamp and universal furniture ceiling lamp.
₹ 2399 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | Panel Light |
| Light Source | No Bulb Included |
| Body Material | Wood |
| Material | Bamboo |
| Wattage | 9 W |
| Color Temperature | 4000 K |
| Shape | Round |
| Brand | Universal Furniture |
| Usage/Application | Room, Bar, Cafe, Hotel Restaurant |
| Type | Hanging Lamp |
| Style | Handmade |
| Color | Beige |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | Surface Ceiling |
| Light Source | No Bulb Included |
| Body Material | Wood |
| Material | Bamboo |
| Wattage | 9 W |
| Color Temperature | 5000 K |
| Shape | Round |
| Brand | Universal Furniture |
| Usage/Application | Home |
| Style | Handmade |
| Width | 16 Inch |
| Height | 16 Inch |
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India