Our product range includes a wide range of patio table & chair with cushions.
₹ 25999 / Set Get Latest Price
| Table Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Glass |
| Suitable For | Patio, Cafe, Indoor & Outdoor, Resort, Terrace, Balcony, Garden, Poolside |
| Frame Material | Wicker & Metal |
| Color | Black |
| Brand | Universal Furniture |
| Material | Rattan |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Homes,Commercial Spaces,Resorts,Hotels |
| Table Height | 78 cm |
| Chair Dimension | 52 x 55 x 75 cm (D x W x H) |
| Chair Weight | 10 kg |
| Table Diameter | 75 cm |
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India