Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer universal furniture garden table with 4 chairs.
₹ 7500 / Set Get Latest Price
| Frame Material | Mild Steel |
| Usage Area | Beach, Patio, Cafe, Balcony, Resort, Garden, Restaurant, Terrace, Lobby, Poolside |
| Cushion Included | With cushion |
| Set Type | 2 piece set |
| Brand | Universal Furniture |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 17 kg |
| Usage/Application | Garden |
| Table Height | 75 cm |
| Table Top Diameter | 60 cm |
| Chair Height | 70 cm |
| Width | 45 cm |
| Depth | 43 cm |
| Product Type | Chair |
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India