Pioneers in the industry, we offer uf patio furniture set, 3-piece outside bistro set handwoven and rope 2+1 sofa sconversation set grey from India.
₹ 12999 / Set Get Latest Price
| Set Type | Table with chairs |
| Seating Capacity | 2 seater |
| Frame Material | Mild Steel |
| Product Type | Table Chair Set |
| Set Of Chairs | 2 |
| Shape | Rectangular |
| Cushion Included | With cushion |
| Usage Area | Balcony, Restaurant, Cafe, Poolside, Resort, Terrace, Patio, Garden |
| Table Shape | Round |
| Material | Rattan |
| Usage/Application | Outdoor & Indoor |
| Height | 50 cm |
| Color | Beige |
| Country of Origin | Made in India |
| Depth | 55 cm |
| Width | 55 cm |
| Weight | 9 kg |
| Weave Method | Wicker |
₹ 13500 / Set Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Brand | Universal Furniture |
| Size/Dimension | 20 X 68 X 18 inch |
| Seating Capacity | 5 Seater |
| Material | Bamboo Cane |
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India