We are a leading Manufacturer of uf patio 5-piece outdoor dining set, all-weather patio dining table chair set from Jaipur, India.
₹ 30999 / Set Get Latest Price
| Material | Iron |
| Set Type | Table with 4 chairs |
| Seating Capacity | 4 seater |
| Suitable For | Indoor & Outdoor |
| Frame Material | Mild Steel |
| Set Of Chairs | 4 |
| Table Shape | Round |
| Table Top Material | Glass |
| Cushion Included | Without cushion |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Yellow |
| Table Top | Glass |
| Product Type | Table & Chair Set |
| Usage/Application | Home |
| Weight | 10 kg |
| Height | 75 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Depth | 50 cm |
| Width | 50 cm |
| Knitted By | Weather Proof Rattan Weaker |
| Top Material | Rattan |
MS Frame Knitted with weather proof Rattan Weaker, Very Comfortable Chair.
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India