Our product range includes a wide range of universal furniture, garden & balcony table with 2 sofa chairs.
₹ 10000 / Set Get Latest Price
| Material | Rattan |
| Frame Material | Rattan |
| Usage Area | Resort, Cafe, Patio, Terrace, Garden, Lobby, Beach, Poolside, Balcony, Restaurant |
| Cushion Included | Without cushion |
| Set Type | 2 piece set |
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Warranty | 3 Years |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garden,Living Room or Balcony |
| Chair Weight | 10 kg |
| Table Weight | 4 kg |
| Chair Height | 75 cm |
| Chair Width | 52 cm |
| Chair Depth | 50 cm |
| Product Type | Chair |
Universal furniture presents A Delightful Sofa Chair. This simple and sleek sofa chair provides a comfortable seating option in your garden, living room or balcony. It is made up of rattan material.
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India