Providing you the best range of universal furniture outdoor sun bed lounger chair with effective & timely delivery.
₹ 10999 / Piece Get Latest Price
| Lounger Type | Reclining lounger |
| Frame Material | Mild Steel |
| Reclining Position | Multi position |
| Cushion Included | Yes |
| With Canopy | No canopy |
| Usage Area | Resort, Terrace, Spa, Beach, Garden, Poolside |
| Color | Bronze |
| Material | MS |
| Weight | 7 kg |
| Usage/Application | Swimming Pool,Garden & Farm House |
| Brand | Universal Furniture |
| Height | 75 cm |
| Width | 60 cm |
| Depth | 200 cm |
Universal furniture presents A Delightful Sun loungers Chair. This simple and sleek loungers provides a comfortable seating option in your garden, living room or balcony. It is made up of rattan material.
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India