Manufacturer of a wide range of products which include universal furniture table with 2 chairs set.
₹ 12814 / Set Get Latest Price
| Product Type | Garden chairs |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Table Top Material | Glass |
| Upholstery | Upholstered |
| Application | Food Court, Hotel / Banquet, Bar / Pub, Outdoor, Restaurant, Cafe |
| Usage/Application | Balcony,Outdoor & Indoor |
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Chair Width | 50 cm |
| Seating Height | 70 cm |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 15.8 kg |
| Material | Mild Steel |
| Primary Material | Metal |
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India