Leading Manufacturer of universal furniture single seater outdoor hanging swing from Jaipur.
₹ 10999 / Piece Get Latest Price
| Weight Capacity | 100 kg |
| Suitable For | Garden, Balcony, Indoor, Outdoor, Indoor & Outdoor |
| Seating Capacity | 1 Seater |
| Swing Type | Swing Chair |
| With Stand | Yes |
| Material | Iron |
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Warranty | 1 Year, 6 Months |
| Height | 120 cm |
| Width | 55 cm |
| Depth | 70 cm |
| Usage/Application | Outdoor/Indoor/Balcony/Garden |
Inderjeet Sahu (Owner)
Universal Furniture
Plot No 14, Kadam Vihar, Near Bheru Ji Temple Benad, Benar Road
Jaipur - 302012, Rajasthan, India